سرمقاله (شهریور ۱۳۹۳)

editorial-93-06

افزایش سریع تعداد دندان‌پزشکان در کشور، نیاز به آموزش پس از فارغ‌التحصیلی را به طور فزاینده‌ای بالا برده است. برای پاسخ‌گویی به این نیاز‌ها، استفاده از امکانات شرکت‌های آموزشی خارجی و فراملیتی یکی از راه‌های قابل قبول است. این شرکت‌ها می‌توانند در انتقال تجربه از خارج به داخل کشور نقش مهمی بازی کنند. ولی نباید فراموش کرد که توانایی‌ها و استعدادهای بسیار زیادی در داخل کشور وجود دارد. کمک به ایجاد شرکت‌های خصوصی آموزشی جدید و تقویت شرکت‌های کوچکی که هم‌اکنون پا گرفته و فعال شده‌اند راه مهم‌تری برای دست‌یابی به هدف‌های پایدار ملی است.

با گسترش کار شرکت‌های آموزشی می‌توان امید داشت به تدریج با تمرکز سرمایه مادی و انسانی، شرکت‌های فراملی ایرانی بتوانند در کشور‌های دیگر به ویژه در کشورهای همجوار فعال شده و دستاوردهای پزشکی کشور ما را به دیگر سرزمین‌ها انتقال دهند و بشناسانند.

سال پیش انجمن دندان‌پزشکی ایران با همکاری شرکت ICOI در اصفهان همایشی برگزار کرد که نقد آن را در ماه‌نامه شماره ۳ آوردم. خوش‌بختانه در همایشی که در تاریخ ۱۵ تا ۱۷ مرداد با همکاری این شرکت و انجمن علمی دندان‌پزشکی ایران برگزار شد با رفع ضعف‌های کنگره اصفهان، گام بسیار خوبی به سوی اعتلای کار برداشته شده بود و با دعوت از سخنرانان ماهر و با تجربه از کشورهای مصر، ترکیه و لبنان، همایشی با سطح علمی خوب برگزار گردید.

استفاده انجمن‌های علمی از تجربه‌های شرکت‌های آموزشی خارجی و هم‌زمان همکاری با شرکت‌های خصوصی آموزشی داخلی دارای کیفیت خوب می‌تواند هم در بالا بردن دانش دندان‌پزشکان ایرانی تأثیر ماندگاری داشته باشد و هم به ایجاد و گسترش شرکت‌های خصوصی ایرانی که در کشور ثبت شده و بتوانند در خارج از کشور کنگره و همایش‌های علمی برگزار کنند، کمک خواهد کرد.

 بدون دیدگاه

دیدگاه شما (لطفاً از Internet Explorer استفاده نکنید):

*