سرمقاله (آذر ۱۳۹۳)

editorial-16

نشست اعضای انجمن علمی جراحان فک و صورت ایران ساعت ۱۵ روز پنجشنبه ۲۹ آبان در محل سالن دانشکده دندان‌پزشکی تهران برگزار شد. در این جلسه ضمن گزارش از فعالیت‌های جاری و بحث و بررسی پیرامون معضلات روز انجمن، تصمیم به تقویت بیش‌تر انجمن صنفی به موازات انجمن علمی گرفته شد.

انجمن‌های صنفی اگر مدیران توان‌مند و قانون‌مندی داشته باشند می‌توانند در جهت حل معضلات جدی جامعۀ دندان‌پزشکی که به سالیان حل نشده باقی مانده اند چون تعرفه، مالیات، بیمه و … از طرق قانونی گام های کارگشائی بردارند. یکی از موثر ترین راه های دسترسی و پیگیری مطالبات دیرینه جامعۀ پزشکی، سازمان های مردم نهاد خود یعنی انجمن های صنفی است.

خوشبختانه جراحان فک و صورت تنها گروه تخصصی دندان پزشکی هستند که به غیر از انجمن علمی، دارای انجمن صنفی جراحان دهان و فک و صورت هم هستند. در هیئت مدیره این انجمن، همکارانی بسیار خوب فعالیت داشتند. چند خبرنامه هم منتشر کردند. این انجمن مجوز فعالیت از وزارت تعاون و کار و امور اجتماعی دارد و اساس‌نامه کارآمدش، امکان پیگیری قانونی مطالبات در عرصه تعرفه ها، مالیات و به طور کلی ورود به همه مباحث صنفی را فراهم می آورد. همکاران ما برای آن که بتوانند با فراغ بال به کار علمی بپردازند باید پشتوانه دل گرم کننده ای داشته باشند. بی شک فعال شدن دوباره انجمن صنفی با تامین خدمات صنفی و رفاهی و شرکت در حل چالش های حرفه ای همکاران پشتوانه محکمی برای فعالیت های علمی همکاران در انجمن علمی خواهد بود.

دکتر میترا میرمحمدیبدون دیدگاه

دیدگاه شما (لطفاً از Internet Explorer استفاده نکنید):

*