سرمقاله (اسفند ۱۳۹۴)

editorial-30

دوستان عزیز. این آخرین شماره ماه‌نامه در سال ۹۴ است. به زودی سال ۱۳۹۵ آغاز می شود و دفتر گاه‌شمار برگی دیگر را به تاریخ می سپارد. سال ۹۵ یک ویژگی دارد. در بخشی از جهان ما از چین گرفته تا اروپا، این سال را مبارک می دانند. هر چند چنین باورهائی پایه علمی ندارد ولی با میمون خواندن یک سال، بارقه ای از امید و نشاط به دل راه می یابد.

کشور ما در سال جدید ، با استفاده از موقعیت ایجاد شده از  برجام  تلاش می‌کند زنگارهای عقب ماندگی را از تن اقتصاد کشور بزداید و در سطح جهان نیز، از حل مشکلات پناهندگان، به ویژه انسان های مصیبت دیده سوریه و لیبی، رابطه ایالات متحده با کوبا پس از ۵۰ سال دشمنی تا آشتی رهبران دو فرقه کاتولیک و اورتودوکس پس از هزار سال کینه‌ورزی نسبت به هم و ده ها نمونه مثبت دیگر، نوید تحول در دنیای پیرامون را می‌دهد.

ماه‌نامه « جراحی فک و صورت – تازه‌ها » در سال جدید باز هم منتشر خواهد شد. بازخورد انتشار نشریه در بین خوانندگان آن بسیار خوب بوده است ولی این نشریه نمی تواند جای خالی نشریه‌های تخصصی ای را بگیرد که انجمن‌ها می‌توانند منتشر کنند.

بنابراین برای سال جدید آرزو می کنم:

۱) ریاست طلبی و لابی‌گری از انجمن‌های حرفه ای ما زدوده شود تا  نو شوند که نو را حلاوتی است دیگر.

۲) مجله‌های علمی منظم منتشر شوند. کاری که متاسفانه در انجمن‌های علمی جدی گرفته نمی‌شود.

۳) همه انجمن ها نشست های علمی ماهانه داشته باشند. توان علمی انجمن در برگزاری نشست های ماهانه نشان داده می‌شود و نبود آن نشانه ضعف هیئت مدیره و اعضای فعال انجمن است.

۴) خبرنامه‌ها با خبرهای شفاف آخرین اخبار فعالیت های کاری و مالی در انجمن ها را به اطلاع اعضاء برسانند و دیگر شاهد ریاکاری‌ها و ترفند‌های تشکیلاتی در گزارش‌دهی نباشیم.

۵) اداره انجمن ها به ویژه گزارش دهی شفاف مالی هیئت مدیره‌ها جدی گرفته شود تا اعضای دلسرد و ناامید از انجمن بار دیگر دل گرم شده و پیرامون انجمن گرد آیند.

این ها حداقل آرزوئی است که برای انجمن های علمی دارم  و اما برای شما عزیزان، سالی مبارک و میمون و سرشار از شادی و سلامتی آرزو می‌کنم . 

با احترام.
دکتر میترا  میرمحمدیبدون دیدگاه

دیدگاه شما (لطفاً از Internet Explorer استفاده نکنید):

*